НАТАЛИЈА ТРИВИЋ: Одлучићемо да ли почети друго полугодиште или продужити зимски распуст
МИНИСТАР просвете и културе Републике Српске Наталија Тривић изразила је данас определење да се настава у првом полугодишту до краја одвија у школским објектима, те додала да ће се о другом полугодишту накнадно одлучивати.
Фото: Влада РС
Она је током Актуелног часа у Народној скупштини РС истакла да ће се о другом полугодишту одлучивати на седници Кризног штаба РС.
- Определење је да се на овакав начин заврши прво полугодиште, те да заједно оценимо на Кризном штабу да ли ћемо наставити друго полугодиште или ћемо продужити зимски распуст. У овом моменту смо омогућили да сваки кризни штаб локалне заједнице и управа школе могу да поднесу иницијативу ако не могу да организују наставу у школским објектима – рекла је министар Тривић.
Она је данас још једном подвукла да није било ширења вируса корона у школама у Републици Српској.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)