ПРЕСЕК КОРОНЕ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Још 21 смртни случај, вирус потврђен код 423 особе
У ПОСЛЕДЊА 24 часа у Републици Српској је тестирано 1024 лабораторијских узорка, а нови вирус корона (САРС-ЦоВ-2) потврђен је код 423 особе . Ради се о 228 мушких и 195 женских особа, од којих је 50 млађе, 280 средње и 93 особе старије животне доби.
Д, Поздеровић
Према месту пребивалишта 101 особа је из Бањалуке, 54 из Бијељине, 36 из Требиња, 19 из Зворника, по 13 из Лакташа, Добоја и Теслића, 12 из Модриче…
У последња 24 часа Институту за јавно здравство РС пријављен је 21 смртни случај. Ради се о 20 мушких и девет женских особа средње и старије животне доби од којих су три особе из Бањалуке и Бијељине, две из Приједора и по једна особа из Вишеграда, Рогатице, Калиновика, Дервенте, Чајнича, Источне Илиџе, Пала, Братунца, Рибника, Српца, Петрова, Прњавора и Вукосавња.
До сада је у Републици Српској потврђено 28.978 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 962 особа.
Укупан број хоспитализованих је 1.176, у Универзитетском клиничком центру РС 439, а у општим болницама 737.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)