ЦВЈАНОВИЋ: Много нереда у изборном процесу

С.М.

12. 10. 2020. у 16:58

ПРЕДСЕДНИЦА Републике Српске Жељка Цвијановић сматра да је много нереда у изборном процесу, те да је потребно да се надлежне институције озбиљно позабаве овим питањем.

ЦВЈАНОВИЋ: Много нереда у изборном процесу

Новости

Коментаришући манипулације које су се појавиле кад је у питању регистрација гласача за гласање из иностранства, Цвијановић је упитала чему служе избори, ако ће бити подложни разним манипулацијама и малверзацијама.

- Ја сам за то да се овде успостави адекватан систем контроле, да се нађе модалитет на који начин се могу регистровати и проверити гласачи из иностранства, рекла је она.

Цвијановић је навела да је брине манипулативна црта овог изборног процеса која је присутна од самог начина избора чланова Централне изборне комисије БиХ, термина избора, измишљања разних разлога да се помјери датум избора...

- Ми имамо прописано време када се одржавају избори, а на институцијама је да уведу реда у изборни процес, не само на лицу мјеста на дан гласања него и на све оне предрадње које се односе на регистрацију бирача, на ажурне бирачке спискове и на рад који ће улити поверење грађанима, поручила је Цвијановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци