МЕЂУНАРОДНИ ДЕЧЈИ ФЕСТИВАЛ У БАЊАЛУЦИ: Славне бајке на окупу

МЕЂУНАРОДНИ фестивала позоришта за децу одржаће се у Бањалуци, од 4. до 8. октобра, и окупиће дванаест представа (по избору селектора Слободана Перишића) у Дјечијем позоришту Републике Српске.

МЕЂУНАРОДНИ ДЕЧЈИ ФЕСТИВАЛ У БАЊАЛУЦИ: Славне бајке на окупу

Фото: Д. Поздеровић

Организатори се надају даће сачувати традицију фестивала који већ годинама слови за један од најпрестижнијих на Балкану, окупљајући најбоља позоришна остварења из целе Европе.

Ове године у програм су представе “На вуковом трагу” , „Гуливер“, „Дивљи лабудови“(Србија), “Успавана лепотица” (Чешка), “На трагу” и „Флекавац“ (Хрватска), “Остржек” (Словенија), “Celeste” (Шпанија), “Тобија” и „ О нежности“ (БиХ),  “Снежана и седам патуљака” (Бугарска) и “Авантуре медведића” (Пољска).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо