ЗА 200 КМ ДОЗВОЛИЛИ КРИЈУМЧАРЕЊЕ ДРВА: МУП Републике Српске поднео пријаве против полицајаца због примања мита

МУП Републике Српске поднео је извештај Републичком јавном тужилаштву против двојице полицајаца Дражена Гајиловића и Предрага Кајкута због сумње да су примили мито од Огњена Палачковића из Бањалуке који се терети за давање мита и превару.

ЗА 200 КМ ДОЗВОЛИЛИ КРИЈУМЧАРЕЊЕ ДРВА: МУП Републике Српске поднео пријаве против полицајаца због примања мита

Фото Д. Поздеровић

Како сазнајемо, ради се о полицајцима запосленим у Полицијској станици Лауш који су примили мито у износу од 200 KM, како би некажњено пропустили камион који је био натоварен дрвима за огрев, без документације.

- Полицајци су 6. августа око 22.30 у Горњој Стратинској зауставили камион са дрвима којим је управљао Огњен Палачковић. Будући да Палачковић није имао потребну документацију за дрва, полицајцима је понудио мито у износу од 200 КМ да га не санкционишу и не изврше службену радњу коју су морали извршити - наводе у МУП РС.

Појашњавају да је Палачковић након давања мита полицајцима преварио власника спорних дрва.

- Власнику је рекао да му је дрвне сортименте одузела полиција, а заправо их је продао у Бањалуци за износ од 500 марака. Лажним приказивањем чињеница њега је оштетио за износ од 500 КМ - наводе у МУП РС.

Извор близак истрази каже да се сумња да су осумњичени полицајци и раније у више наврата узимали новац како би пропуштали особе које се баве илегалном сечом шуме, што је предмет даље истраге.

Мирна Миљановић, портпарол МУП РС, каже да је против осумњичених полицајца поднета иницијатива за покретање дисциплинског поступка и биће суспендовани с посла.

СУСПЕНДОВАНИ

СРЕДИНОМ месеца МУП РС је суспендовао саобраћајне полицајце З. К. и П. Д. због примања мита у износу од 150 КМ. Они се сумњиче да су узели новац од мушкарца коме су "прогледали кроз прсте" и дозволили му кретање за време полицијског сата, који је био на снази због епидемије вируса корона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (2)