АКЦИЈА "ВЕСЛО": У Братунцу ухапшени кријумчари миграната
У АКЦИЈИ "Весло" полицијски службеници СИПА ухапсили су две особе из Братунца осумњичене да су као чланови организоване криминалне групе кријумчарили мигранте.
Огњен Матавуљ
Акција је спроведена по налогу Тужилаштва БиХ, а у сарадњи са Полицијским центром Југоисточне Европе (СЕЛЕЦ), Обавештајно-безбедносном агенцијом (ОБА) БиХ и МУП РС.
- Акција "Весло" представља наставак коoрдинисаних активности које се проводе у сарадњи са полицијским службеницима Службе за борбу против организованог криминала МУП Републике Србије, усмерених на разбијање организованих криминалних група које делују у Србији и БиХ, а организоване су ради кријумчарења миграната из Србије у БиХ и даље према земљама Европске уније - рекао је портпарол СИПА Лука Миладоновић.
Он каже да се акција води месецима те да су СИПА и МУП Србије досада ухапсили 18 особа за које се сумња да припадају међународној групи за организовани криминал која је организовала кријучмарење 245 миграта из Србије у БиХ.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)