ВУКЛИ ГА КАО ЏАК: Због проласка на црвено, ухапшен адвокат Јевто Јанковић из Бањалуке
БАЊАЛУЧКИ адвокат Јевто Јанковић ухапшен је у недељу након што је, као пешак, прешао улицу на црвено!?
Фото: О. Матавуљ
Јанковић, некадашњи полицијски начелник и истражни судија, каже да је био жртва полицијске тортуре и да му је живот био угрожен јер му је притисак скочио на 240 са 160. У полицији и болници држан је више од 10 часова, без права да се икоме јави. Након свега ће, како каже, тужити полицију због незаконитог хапшења и "покушаја убиства".
- Повод није пролазак на црвено, већ иза свега стоји плаћеничка услуга. То је био злочиначки и фашистички поступак полиције. Борио сам се за стварање РС и за њу сам био спреман дати живот, а сада ћу живот дати да не постане фашистичка - каже Јанковић.
- Повод за хапшење је измишљен. Тврдили су да сам прешао на црвено, у шта сумњам. Тражили су ми личну карту и рекао сам да је немам, јер сам био у тренерци, а станујем у близини. Одмах су ме лишили слободе - прича Јанковић.
Каже да су исти полицајци и раније хтели да га приведу истим поводом.
- Иако ме препознају и знају ко сам одвозе ме у станицу. Свашта ми говоре, а онда кажу да се због процедуре морам тестирати на вирус корона. Тада ме вежу лисицама, говорећи да не поштујем полицију!? Вуку ме као џак, убацују у возило и возе у Хитну помоћ - каже Јанковић.
Тада му је измерен притисак од чак 240 са 160 mmHg, што представља опасност од инфаркта и можданог удара. Лекар га упућује у болницу и Јанковић инсистира да иде санитетом, а не полицијским возилом. У таквом стању поново га вежу лисицама и три полицајца иду у његовој пратњи.
- Говорим људима да ме снимају, да би се видело како поступају. Хвала жени која ми је рекла да станем пред камеру, што сам и урадио. Позивам министра унутрашњих послова Драгана Лукача да узме снимак и види како полицајци поступају с човеком са толиким притиском - каже Јанковић.
Наводи да га везаног "као пса" уводе у УКЦ РС, и да се од њега не одвајају ни у шок-соби, што сматра незаконитим.
- У болници сам провео пет сати. Док ме лекари прегледају, полицајац ми на прозору собе показује лисице, уз осмех. И шећер ми је скочио на 15 - каже адвокат.
Каже да је тада пао у болници, па су га вукли ходником.
- Јаукао сам, говорио да ме пусте да идем сам. Хватају ме под руке, убацују у полицијско возило и враћају у станицу. - прича Јанковић, наводећи да су га пустили у 19 часова.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЖРТВУ ТУКАО ШПИЦОМ ЗА БЕТОН: Бањалучком Аркану осам и по година затвора
08. 07. 2026. у 21:58
ЗЕМЉОТРЕС У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Подрхтавање пробудило и узнемирило мештане
08. 07. 2026. у 08:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (4)