Српска се задужује за 49 милиона евра

НАРОДНА скупштина РС усвојила је две одлуке о задужењу у укупном износу од 49 милиона евра. Прва је Одлука о прихватању задужења РС према Европској инвестиционој банци (ЕИБ) по пројекту "Водовод и канализација у РС два" у износу од 30 милиона евра.

Српска се задужује за 49 милиона евра

Фото: Д. Поздеровић

Рок отплате кредита је 25 година, а грејс период шест година.

Друга је Одлука о прихватању задужења РС према ЕИБ за пројекат мере заштите од поплава у Српској у износу од 19 милиона евра. Рок отплате кредита је 25 година.

Шеф Клуба посланика СДС у НСРС, Миладин Станић, рекао је да ће та странка подржати задужење РС за спречавање поплава, које изазивају велике штете и у пољопривреди.

- То је приоритет јер многи живе од пољопривреде - рекао је Станић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

НИСАМ ЗНАО ШТА ТАЈ СИМБОЛ ЗНАЧИ Дарко Лазић о спорној фотографији са Албанком - Она је искористила прилику