МУШКАРЦА УГРИЗЛА СВИЊА: Изгубио велику количину крви - Лекари одмах реаговали

ПРАВА драма одиграла се данас, у суботу 21. фебруара, у Дому здравља у Рибнику, када је у Хитну помоћ пристигао пацијент Г.С. (79) из Доњег Рибника, којег је угризла свиња.

МУШКАРЦА УГРИЗЛА СВИЊА: Изгубио велику количину крви - Лекари одмах реаговали

Фото: П. Милошевић

Медицинско особље морало је муњевито да реагује јер је пацијент изгубио огромне количине крви – процењује се око три литра.

Пацијент је након угриза свиње, како сазнају „Независне новине”, у локални дом здравља дошао својим возилом, у којем је била локва крви.

— Ми када смо покушали да зауставимо крварење, није успевало, будући да му је повређена велика бутна артерија. Санирали смо пацијента, покушали да зауставимо крварење. Јако тешко је ишло. Херојски смо успели у настојањима да изгуби што мање крви. Надокнадили смо му око три и по литра течности — рекла је за „Независне новине” Данијела Бабић, докторка која је пацијенту спасила живот.

У интервенцији су учествовале докторка Бабић и медицинска сестра Горана Деспот Галић, а затим га је возач Мијаило Миљановић, у пратњи медицинске сестре, транспортовао у Универзитетски клинички центар Републике Српске (УКЦ) у Бању Луку.

— До УКЦ РС има 80 километара и иначе се вози сат и по, а они су успели да га довезу за сат времена. По пријему у УКЦ, пацијент је одмах упућен у операциону салу — испричала је др Бабић за „Независне новине”.

Јурњаву санитетског возила приметили су данас бројни возачи који су се кретали од Бање Луке према Чађавици.

— На Мањачи сам срео санитетско возило које јури према Бањој Луци. Знао сам да је нешто баш хитно — рекао је за „Независне новине” један од возача.

(Аваз)

БОНУС ВИДЕО:

Драма у Орашцу: Бивши жандарм ухапшен због позива на рушење уставног поретка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво