СНИМАК ПАДА ВЕЛИКЕ КРИМИНАЛНЕ ГРУПЕ: У полицијској акцији ухапшено 14 лица (ВИДЕО)

В. Н.

19. 10. 2025. у 21:26

ПОЛИЦИЈА Републике Српске ухапсила је криминалну групу која је организовала борбе паса на локацији у близини Дервенте. Током акције пронађено су и лешеви убијених паса као и више повређених паса, а одузет је новац и одређена количина наркотичких средстава, као и други предмети који се могу довести са наведеним кривичним делима.

СНИМАК ПАДА ВЕЛИКЕ КРИМИНАЛНЕ ГРУПЕ: У полицијској акцији ухапшено 14 лица (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Из Полиције наводе да су полицијски службеници Управе криминалистичке полиције МУП Републике Српске у сарадњи са припадницима полицијских управа Добој и Бањалука и Жандармерије спровели су оперативну акцију "Самбо" усмерену на спречавање злостављања животиња и организовања борби паса.

- Приликом претреса једне локације на подручју Дервенте затечена су 84 лица (држављани Републике Србије, Хрватске, Црне Горе, Федерације БиХ и Републике Српске), саопштио је МУП Српске. Полицијски службеници су саслушали 70 лица у својству сведока, док је 14 лица лишено слободе и против њих ће бити поднесен извештај о почињеном кривичним делима злостављање и мучење животиња и недозвољена производња и промет наркотичких средстава и омогућавање уживања опојних дрога, саопштено је из полиције и додадју да све мере и радње предузимају се под надзором Окружног јавног тужилаштва Добој.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске најоштрије је осудило сваки облик злостављања животиња, а посебно, како су навели, организовање и учествовање у борбама паса које представљају тежак вид окрутности и грубо кршење законских прописа и моралних начела нашег друштва.

Они су подсетили да је Законом о заштити и добробити животиња јасно прописано да је свако злостављање, напуштање и организовање борби животиња строго забрањено и кажњиво.

- Поштовање овог закона обавеза је свих грађана и институција, а његово досљедно спровођење темељ је хуманог и цивилизованог друштва. Истовремено, Министарство изражава похвалу и пуну подршку Министарству унутрашњих послова Републике Српске за правовремено ђеловање, истраге и конкретне мере предузете с циљем откривања и санкционисања одговорних лица. Овакви примери професионалног и одлучног поступања доприносе јачању поверења грађана и заштити јавног реда, закона и добробити животиња, навели су из овог министарства и позвали грађане да сарађују с надлежним институцијама и пријаве сваки случај злостављања животиња.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље