ДОДИК: Не споримо "европски пут", али ћемо бирати саговорнике

Novosti online

13. 10. 2025. у 17:36

СНСД је показао спремност да очува стабилност и мир у БиХ. Ми не споримо "европску пут" БиХ, али ћемо бирати саговорнике на том путу, рекао је лидер ове странке Милорад Додик, након састанка са делегацијом ХДЗ-а БиХ.

ДОДИК: Не споримо европски пут, али ћемо бирати саговорнике

Фото: В. Трипић

Он је поновио да нема много оптимизма када је "европски пут" БиХ у питању.

- Имајући у виду садашњу администрацију предвођену Шефом делегације ЕУу БиХ Луиђи Сореком, где нема ни "п" од владавине права. Имате и Марту Кос, која долази у Сарајево и подржава само један народ, а то су муслимани - додао је Додик. 

Коментарисао је и улазак Амбасадора БиХ при УН Златко Лагумџија јутрос рано у зграду ОХР-а у Сарајево

- Кад се "олупине" окупљају, то може завршити само на кршу. Колико је важно што су се састали Лагумџија и Шмит, ја и не знам за то. А шта би они могли и да мрсе - рекао је Додик.

(РТРС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

НАПАД НА ИРАН СВЕ БЛИЖИ? Трамп дао рок Техерану, па упозорио: Десиће се лоше ствари! Војска у Персијском заливу, чека се наређење