ДОДИК ОЧИТАО БУКВИЦУ СЛОВЕНАЧКОМ МИНИСТРУ ОДБРАНЕ: Непотребно је да он брине о очувању мира у БиХ
У БиХ мир влада већ 30 година, тако да је безразложно и непотребно да министар одбране Словеније брине о очувању мира у БиХ, изјавио је данас председник Милорад Додик.
Фото: В. Трипић
- Словенија нема никакву одговорност када је БиХ у питању, одговорност је на њеним народима и руководствима које су ти народи изабрали - истакао је Додик.
Уместо да брине своје бриге, Додик је навео да би Словенија да се меша у односе у другим земљама.
- Када је Словенија у прошлости хтела да намеће своју вољу, знамо како се завршило - објавио је Додик на Иксу.
Словенија и Хрватска данас су у Загребу потписале декларацију о војној сарадњи да би оружане снаге и обрамбене индустрије две земље "боље и квалитетније функционисале.
Словеначки министар одбране Борут Сајовиц рекао је да Загреб и Љубљана имају "велику одговорност" на западном Балкану, посебно у очувању мира на Косову и Метохији и у БиХ.
Препоручујемо
НАЈУСПЕШНИЈА ГОДИНА БИЈЕЉИНСКИХ ХУМАНИСТА: Деле пакете, новац, ваучере...
30. 12. 2025. у 07:02
ВЕЛИКА РАДОСТ ЗА БИЈЕЉИНСКЕ МАЛИШАНЕ: Уживали у игри, забави и пажњи
30. 12. 2025. у 06:58
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (0)