СТЕВАНДИЋ ПОСТАВИО ШМИТА НА МЕСТО: Већ годину дана је спреман закон о финансирању политичких партија
ПРЕДСЕДНИК Уједињене Српске Ненад Стевандић рекао је данас да је Кристијан Шмит последњом одлуком покушао да уведе дискриминацију политичких странака у БиХ, односно Републици Српској, те је с тим у вези најавио доношење новог закона о финансирању политичких партија.
Фото Д. Гаврић
- Што се тиче мера Шмита, залажемо се да све партије имају једнака права и могућности. Не могу се дискриминацијом спроводити демократија и закон. Већ годину дана је спреман закон о финансирању политичких партија. Ми смо се одлучили да нико од партија не добија новац из буџета - рекао је Стевандић, који је и председник Народне скупштшине.
Он је на конференцији за новинаре у Бањалуци након састанка представника владајуће коалиције указао на чињеницу да је Република Српска пронашла начин да у протеклом периоду исплаћује новац СДС-у, упркос томе што су им били блокирани рачуни.
Када је реч о статусу Брчког, Стевандић је истакао да намере СДА представљају рушење уставног поретка јер је то питање завршено раније.
Препоручујемо
"ШМИТ ЈЕ НАЈПЛАЋЕНИЈУ УЉЕЗ У ЕВРОПИ" Додик: Кристијане, рачунај с тим
25. 04. 2025. у 16:14
СТЕВАНДИЋ: Српска демонстрирала несаломљив и непоколебљив дух
25. 04. 2025. у 12:31
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)