БУРНО НА СЕДНИЦАМА СКУПШТИНА У ДВЕ ОПШТИНЕ У ХЕРЦЕГОВИНИ: У Гацку пала скупштинска већина, у Билећи поново циркус

Дубравко Цурац

28. 02. 2025. у 15:00

СЕДНИЦЕ скупштина општина Гацко и Билећа одржане су скоро у исто време, а политичка ситуација у обе локалне заједнице изазвала је велику пажњу јавности. Док је у Гацку дошло до распада скупштинске већине након само 20 дана, у Билећи су одборници наставили са непримереним понашањем.

БУРНО НА СЕДНИЦАМА СКУПШТИНА У ДВЕ ОПШТИНЕ У ХЕРЦЕГОВИНИ:  У Гацку пала скупштинска већина, у Билећи поново циркус

АТВ принтскрин

На седници у Билећи поново је дошло до инцидента у режији одборника СРС "Војилсав Шешељ" Дражена Дунђера, који се овога пута сукобио са председником Скупштине Мирославом Суџумом. Дунђер је на свом телефону пустио снимак говора Војислава Шешеља са "Јутјуба" и пришао Суџуму, инсистирајући да га слуша. Сукоб је ескалирао до физичког нагуравања.

У Гацку је на почетку седнице, на предлог начелника Општине Вукоте Говедарице, са дневног реда повучена тачка о избору заменика начелника, јер, како је објаснио, није успео да пронађе одговарајућег кандидата.

- Спреман сам да сарађујем са свима, јер је ово тешко време. Не желим да јадикујем, већ да тражим решења, јер су ме грађани због тога и изабрали - изјавио је Говедарица.

Иако су одборници СДС и СНСД подржали неке тачке дневног реда, начелник Говедарица тврди да то не значи да је формирана нова коалиција.

Без потпредседника

ПРЕДЛОГ одборника СНСД, за потпредседника Скупштине у Гацку Стеван Црногорац није добио довољан број гласова. За његово именовање било је осам одборника, а седам против. На почетку седнице, председник Скупштине Рајко Паповић повукао је са дневног реда и тачку о именовању радних тела, јер одборници нису доставили имена за именовања.

- Прича о коалицији СДС и СНСД је злонамерна. Нема коалиције - категоричан је Говедарица.

Међутим, након што је клуб одборника СНСД предложио да заменик начелника буде из те странке, одборници СПС и ДЕМОС напустили су скупштинску већину, што је довело до нове политичке кризе.

- Подржали смо формирање парламента, али договор није испоштован. Нисмо били укључени у разматрање предлога за заменика, па смо одлучили да напустимо седницу - рекао је одборник СПС Синиша Мандић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)