ДОДИК СЕ НУДИ ЗА ДОМАЋИНА САМИТА ЛИДЕРА ЕУ: "Брука за Сарајево" - Нису дорасли политичком задатку
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик понудио је да Српска буде домаћин самита лидера земаља западног Балкана и Европске уније, након што је, како је истакао, с неверицом и у шоку примио вест о томе да су заједничке институције на нивоу БиХ успеле да се обрукају отказујући овај скуп због неорганизованости и процедуралних промашаја.
Фото: Танјуг/Илустрација
Наиме, у Неуму је 4. и 5. децембра требало да буде одржан Самит лидера Западног Балкана и Европске уније, али је отказан јер је пао тендер за организацију овог скупа.
Додик је оценио да је ово још један у низу доказа да политичко Сарајево није дорасло одговорним задацима који би требало да буду у интересу свих грађана БиХ.
- Република Српска никада себи не би дозволила овакву срамоту. Више пута смо доказали да смо способни да организујемо врло комплексне, захтевне и значајне догађаје на највишем нивоу, укључујући посете државника и међународних делегација. Наша посвећеност одговорном и професионалном раду препозната је и код домаћих и код међународних партнера - написао је Додик на платформи Икс.
- Република Српска је спремна и способна да у најкраћем року организује овако значајан догађај и пружи сву неопходну логистичку и техничку подршку - навео је Додик и поручио:
- Добро дошли у Републику Српску - земљу отворених врата, где се речи поверење и сарадња не изговарају узалудно, већ се доказују делима.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПЛАН ЈЕ ВРАТИТИ 16.000 ИМИГРАНАТА: Што крију тајни летови чартера из Немачке за Хрватску
28. 11. 2024. у 12:23
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)