ДОДИК ЈАСАН: Уверен сам у ослобађајућу пресуду, свака друга одлука била би политичка

ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик рекао је данас да је користио уставна и законска овлашћења приликом потписивања Указа и да је навео да пред Судом БиХ може бити донесена само ослобађајућа пресуда у поступку који се води против њега и в.д. директора "Службеног гласника" Милоша Лукића, оцењујући да би свака друга пресуда била политичка.

ДОДИК ЈАСАН: Уверен сам у ослобађајућу пресуду, свака друга одлука била би политичка

Фото: Борислав Здриња

- Уверен сам у ослобађајућу пресуду. Не вршим притисак него кажем да сам поступао у складу са Уставом Републике Српске. Не поштујем лажног високог представника којег не признаје једна од страна потписница Дејтонског мировног споразума. Ја сам председник Републике Српске који је заступам и представљам - рекао је Додик на конференцији за новинаре у Источном Сарајеву, након одржаног рочишта у Суду БиХ у поступку који се води против њега и в.д. директора "Службеног гласника" Милоша Лукића због "непоштовања одлука Кристијана Шмита".

Он каже да поступање у складу са Уставом и законом "није била препрека за муслиманске судије и тужиоце да све покрену", и поновио да је поступао искључиво у складу са датим овлашћењима, пренела је Срна.

- Република Српска је потписница свих анекса. Једни смо од пет потписника и анекса 10. Ми смо страна и имамо права да искажемо своје ставове. Народна скупштина је рекла да Кристијан Шмит није високи представник јер стране потписнице нису именовале никога, а то није учинио ни Савет безбедности релевантном резолуцијом - истакао је Додик.

Он је захвалио свима који су му пружили подршку и данас пред Судом БиХ.

- Захваљујем се свима од Новог Града до Требиња јер одвајају своје вријеме и енергију. Поносан сам на њих - рекао је Додик.

Велики број грађана из свих делова Републике Српске окупио се и данас пред зградом Суда БиХ у Сарајеву да пружи подршку Додику и Лукићу.

БОНУС ВИДЕО: ДОДИК ПОРУЧИО: Без снажне Србије, коју води Вучић, нема ни опстанка РС

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији