МИЛАН ЈОЛОВИЋ ЛЕГЕНДА: Муслимани неће договор, тешко створити услове за нови суживот
ПУКОВНИК у пензији Милан Јоловић Легенда сматра да је због поступака муслиманског руководства у Сарајеву и колективног Запада тешко створити услове за нови суживот на простору БиХ и још теже развијати било какве односе.
Фото: Принтскрин РТРС
Јоловић је данас у Зворнику изјавио да је руководство Републике Српске покушавало и да покушава да пружи руку за сарадњу, те да константно тражи договор унутар БиХ без стрнаца и да хоће помирење и суживот, али да муслимани то неће јер нису самостални у одлучивању.
Он је нагласио да је у свему томе очигледно да је циљ колективног Запада да се у БиХ не развијају мир и суживот, него настоји да ствара замрзнути сукоб, што је, каже, њихова пракса да у целом свијету изазивају сукобе и нестабилност какву су створили и у БиХ.
- Доношење антисрпске резолуције јесте политичка одлука у којој ни муслимани неће добити никакву сатисфакцију, а историја ће показати да је све то била политичка одлука колективног Запада - рекао је Јоловић, бивши командант Подрињског одреда специјалних снага "Вукови са Дрине".
Јоловић сматра да ће ова резолуција, која је политичка, кроз историју сама себе избрисати, посебно у новој геополитичкој подели света која је неминовна.
- Непрекидним тражењем и наметањем кривице Србима да су одговорни за све и свашта, Бошњаци настоје, не да се Република Српска сама раздружи са њима, него они истискују Српску из БиХ - рекао је Јоловић.
(СРНА)
Препоручујемо
ШЕШЕЉ ОТКРИО КОЈЕ ЗЕМЉЕ СУ ГА ЛИЧНО РАЗОЧАРАЛЕ: Седам држава забило нож у леђа Србији
25. 05. 2024. у 19:30
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)