ДОДИК ПОРУЧИО: Република Српска не пристаје на самовољу нелегалног странца
РЕПУБЛИКА Српска се залаже за поштовање Дејтонског мировног споразума и Устава БиХ, онако како је и написано и не може да прихвати наметање неуставних решења, поручио је председник Српске Милорад Додик.
Фото: Срна
Додик је препоручио свима који тврде супротно да прочитају Дејтонски споразум и све анексе, наводећи да ће да виде колико пута су прекршени, али ниједном од стране Републике Српске.
- Не можемо пристати на самовољу нелегалног странца да својим одлукама суспендује Уставом прописану обавезу парламента да доноси законе, истакао је Додик.
Председник Српске је, у ретроспективи протекле седмице, у објави на друштвеним мрежама подсетио да је присуствовао обележавању 25. годишњице НАТО бомбардовања СРЈ у Прокупљу, као и обележавању 32 године од првог масовног страдања Срба у Сијековцу.
- Присуствовао сам и посебним седницама Народне скупштине Републике Српске, на којима смо усвојили закључке о нашем деловању након покушаја наметања измена Изборног закона БиХ од стране лажног Шмита, те усвојили Нацрт изборног закона Српске, навео је Додик.
БОНУС ВИДЕО: "ДВА НАЈВЕЋА ХЕРОЈА ЗА СРПСКИ НАРОД": Мештани Памбуковице одушевљени посетом Вучића и Додика
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)