АМЕРИКАНЦИ ПОНОВО УДАРАЈУ НА СРПСКУ: Смета им 9. јануар, траже истрагу прославе Дана РС

АМЕРИЧКА амбасада у БиХ и данас се огласила поводом обележавања Дана Републике Српске 9. јануара.

АМЕРИКАНЦИ ПОНОВО УДАРАЈУ НА СРПСКУ: Смета им 9. јануар, траже истрагу прославе Дана РС

SRNA

Истакли су да је Уставни суд вишеструким пресудама јасно истакао да је прослава Дана РС 9. јануара неуставна, пишу федерални медији.

- Проблем не лежи у прослави празника, него у одлуци да то буде деветог јануара. Повезивање тог обележавања са православним верским празником у супротности је са неколико одредби Устава БиХ којима се забрањује дискриминација. Ово је ствар закона, а не нечијег мишљења - наводи се у саопштењу.

Подсећамо, синоћ су током одржавања свечане академије у Бањалуци поводом обележавања Дана Републике Српске амерички авиони надлетали небо изнад овог града.

Два ловца Ф-16, "борбени соколови" Америчког ваздухопловства летели су јуче изнад Брчког и Тузле у оквиру обуке контроле напада Оружаних снага БиХ и Ваздушних снага Сједињених Америчких Држава.

БОНУС ВИДЕО: СРЕЋАН ТИ РОЂЕНДАН, РЕПУБЛИКО СРПСКА! Моћна порука на Кули Београд поводом 9. јануара

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво