ПРИЈАВИ ВРШЊАЧКО НАСИЉЕ: Полицајци у Основној школи "Алекса Шантић" у Угљевику
КОМАНДИР Полицијске станице Угљевик Мићо Јовић данас је ученицима шестог разреда угљевичке Основне школе “Алекса Шантић” одржао предавање, о вршачком насиљу, које спроводи министарство унутрашњих послова Републике Српске под називом "Буди сигма! Заустави/Пријави вршњачко насиље!"
Фото: В. М.
Јовић је истакао да је важно упознати ученике са појмом вршњачког насиља, начином испољавања насиља међу децом и младима, последицама које оставља на жртве насиља, као и подизање свести грађана о значају благовременог откривања оваквих видова насиља.
- Вршњачко насиље у школама представља велики проблем који може оставити бројне последице. Кроз едукацију, ученицима скрећемо пажњу на њихово исправно будуће понашање који ће смањити ову проблематику, а које има како у Републици Српској тако и окружењу - рекао је Јовић.
Педагог у ОШ “Алекса Шантић” Драгана Радовановић оценила је одличном сарадњу са Полицијском станицом Угљевик, истакавши да се заједничким радом често организују едукативна предавања на све теме које се тичу безбедности ученика.
-Поред теме вршњачког насиља, едукације се одржавају и на теме утицаја интернета, безбедности саобраћаја за првачиће, али и за све друге разреде - навела је Радовановићева.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)