СТЕВАНДИЋ: Живот у слободи не може да се мења ни за шта
ПРЕДСЕДНИК Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић рекао је да је формирање Скупштине српског народа у БиХ један од најважнијих датума у последњих 200 година и нагласио да од тада почиње живот српског народа у слободи.
Фото Д. Гаврић
- Када погледамо датуме у последњих 200 година, можемо без преувеличавања и без икакве сумње рећи да је један од најважнијих доношење одуке о формирању Скупштине, односно државе српског народа у БиХ и одлука која је у рангу Првог и Другог српског устанка - рекао је Стевандић поводом 32 године од оснивања Скупштине српског народа у БиХ.
Он је нагласио да од тада почиње пут и живот српског народа у слободи, који је непроцењив и не може се мењати ни за шта друго - ни за протекторат ни за лажна обећања ни за неизвјсну будућност.
- За слободу смо се изборили у три године рата и нема другог датума који може да се мери са тим - рекао је Стевандић.
Народна скупштина формирана је 24. октобра 1991. године као Скупштина српског народа у БиХ.
(СРНА)
Препоручујемо
"ОЧИГЛЕДНО ДОДИКА ЖЕЛЕ ДА СРУШЕ" Кустурица: Не видим сврху санкција
23. 10. 2023. у 19:42
ДРАМА НА БЕЗНИНСКОЈ ПУМПИ: Возило се само покренуло, па ударило у госте у башти кафића (ВИДЕО)
22. 10. 2023. у 21:24 >> 21:25
ДОДИК: Циљ напада и притисака је отимање имовине Републици Српској (ВИДЕО)
22. 10. 2023. у 09:40
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)