ПРЕТЕ ПРОТЕСТИМА ИСПРЕД "ВОДОВОДА": Незадовољство мештана бањалучког насеља због лошег водоснабдевања

Драгица Маринковић

27. 07. 2023. у 06:15

МЕШТАНИ Доњих Кола, који имају проблем са водоснабдевањем, најавили су протест пред Градском управом и "Водоводом" у Бањалуци ако их у наредних седам до 10 дана не посети градоначелник Драшко Станивуковић и представници "Водовода" и образложе ситуацију.

ПРЕТЕ ПРОТЕСТИМА ИСПРЕД ВОДОВОДА: Незадовољство мештана бањалучког насеља због лошег водоснабдевања

Фото:Срна

Председник Савета месне заједница Доња Кола Срђан Ћутковић рекао је да је у изградњу цевовода, седам километара мреже и базена уложено 1,2 милиона КМ, али да воде и даље немају.

Ћутковић је истакао да је пре месец дана био са градоначелником Станивуковићем кад се завршавао базен, који је тада јавно рекао да ће 26. јуна вода бити доведена у сва места.

- Сад је јул и народ још нема воду. Имали смо збор грађана у недељу, 23. јула и договорили се да пошаљем допис градоначелнику, да заједно са директором "Водовода" дођу у Доња Кола и јавно кажу какво је стање. Не знамо више шта да радимо, сваки дан је све горе - рекао је Ћутковић.

Додаје да има информацију да је допис стигао у Градску управу и да се разматра када да дођу у ову МЗ.

Лоша инфраструктура

СРЂАН Ћутковић је напоменуо да имају и проблема са лошом путном инфраструктуром и да ништа није урађено иако је градоначелник обећао санацију ударних рупа.

- Град нас је запоставио - закључио је Ћутковић.

- Ако не дођу у року од 10 дана, сви мештани Доњих Кола и осталих месних заједница који имају проблема са водоснабдевањем, иду у протест. Изаћи ћемо пред "Водовод" и Градску управу. Ово је срамота. Лани смо имали катастрофалне проблеме, ове године опет, још је ова година била кишна - рекао је Ћутковић.

Истакао је да данас неки крајеви ове МЗ имају воде, а неки немају, односно да су горњи делови Доњих Кола без воде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику