ГРАДЕ ТРАЈНА ПРИЈАТЕЉСТВА: Емотиван дочек деце са Косова и Метохије у Источном Сарајеву
ТРИ општине у саставу Источног Сарајева - Источна Илиџа, Источно Ново Сарајево и Соколац, ове године су домаћини за око 140 деце са југа Космета. Они ће код својих вршњака боравити до 2. јула.
Мариана Регоје
Општина Источна Илиџа, заједно са основним школама "Петар Петровић Његош", "Алекса Шантић" и "Јован Дучић", ове године први пут учествује у пројекту "Спојимо децу Косова и Метохије и Републике Српске", који води Одбор за КиМ из Бањалуке, а у којем учествује још 19 градова и општина широм РС
Милорад Арлов, председник Одбора за помоћ Космету каже да је реч о једном од најмасовнијих пројеката у региону, у којем је ангажовано око 20.000 људи укључујући породице домаћине, полицију, просветне раднике, начелнике и градоначелнике.
- Хвала свим породицама, локалним заједницама и свима који су учествовали у пројекту који има задатак да повеже српски народ, српску децу и да деци са КиМ пружи слободу, да одавде понесу лепе успомене и да остану вечна и трајна пријатељства истог народа - рекао је он.
- Општинско руководство, на челу са начелником Маринком Божовићем, у потпуности је подржало овај пројекат и учинићемо све да, заједно са породицама, учинимо боравак деце што пријатнијим и што лепшим. Сви се много радујемо, цео дан је испуњен емоцијама и деца су врло радосна и с једне и с друге стране. Верујем да ће овај долазак прерасти у права пријатељства - рекла је она.
Живот без слободе
ДЕЦА на КиМ немају слободу као њихови вршњаци у РС. - Деца су јуче и данас смештена код породица и очекује их седам дана разноврсног програма у свим локалним заједницама и вероватно ће ту слободу доживети ових дана. Они на Косову и Метохији не могу ни да прошетају ноћу, увек су под кључем кад се смркава и морају у своје куће. Сигуран сам да ће заборавити све оне муке, без буђења уз сирене, демонстрације, борбена возила и полицију - закључио је Арлов.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)