ЗМИЈА У ПРОСТОРИЈАМА УИО У БАЊАЛУЦИ: Настала паника међу запосленима

В.Митрић

28. 04. 2023. у 11:51

СЛУЖБЕНИЦИ Управе за индиректно опорезивање смештени у изнајмљене просторије Гласа (Скендера Куленовића 93, Бањалука), од јутрос су ван канцеларија због змије која је откривена у једној од службених просторија.

ЗМИЈА У ПРОСТОРИЈАМА УИО У БАЊАЛУЦИ: Настала паника међу запосленима

фото В Митрић

Змију је приметила једна службеница кад је желела да седне за свој радни сто. Иако службеници УИО нису сигурни о којој је змији реч, претпоставља се да се ради о отровници. Након тога наступила је паника, те је свих 25 службеника из Групе за принудну наплату и Групе за тарифу, вредност и порекло робе напустило ове радне просторије.

У просторије Гласа у Бањалуци смештен је дeо службеника УИО запослен у Регионалном центру Бањалука. Реч је о старој згради, која би ускоро требала бити порушена. У протеклим година у овим просторијама био је велики број пацова и мишева који су најчешће излазили из клима уређаја постављених на плафонима.

Претпоставља се да су се змије појавиле у овом објекту управо због великог броја глодара, а у овом тренутку није познато да ли у објекту има више змија. Службеници УИО позвали су надлежне службе које би ускоро требале доћи у просторије Гласа и  учинити преглед и обезбедити сигурност просторија за даљи рад.

- Подсећамо, УИО је према Закону о систему индиректног опорезивања у БиХ лоцирана са седиштем УИО у Бањалуци, те у четири регионална центра: Бањалука, Сарајево, Мостар и Тузла. Од 2004. године од када је успостављена УИО проблем смештаја запослених решен је у регионалним центрима Сарајево, Мостар и Тузла, док до данас још увек није решен проблем смештаја запослених у седишту УИО и у Регионалном центру Бањалука - кажу из УИО БИХ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

МАЛТРЕТИРАЛА МЕ ЈЕ Певачица ударила на Карлеушу: Многи су пропатили