ИМАМ ИЗ КОЗАРЦА ШИРИ МРЖЊУ: Амир Махић нападао Светог Саву, Додик одговорио на срамне провокације (ВИДЕО)
02. 02. 2023. у 16:05
ТОКОМ верске службе у приједорском насељу Козарцу главни имам Меџлиса Исламске заједнице Амир Махић Светом Сави приписао је фашизам, а Српској православној цркви секташтво.

Фото: Принтскрин Јутјуб/Kozarac.eu
Махић је током службе на Савиндан, 27.јануара рекао да је Свети Сава био "веома контраверзна личност", да је то "један од чиновника СПЦ" и да је "лаж да је просветитељ".
- Шта је с друге стране, из угла православаца из других делова света, тај човек? То је човек на чијем учењу и идеологији је зачета једна секта, коју ми овде добро познајемо. То је српска православна секта - рекао је Махић.
Према Махићевим речима "зачетник идеологије мржње према другоме је управо Свети Сава", а "две основне идеолошке поставке на којима је утемељено светосавље су национализам и фашизам".
Имам Меџлиса Исламске заједнице Амир Махић у Козарцу говором мржње о Светом Сави и Српској православној цркви повредио је све Србе, рекао је председник Републике Српске Милорад Додик.
- То је говор мржње и не доприноси толеранцији. Исламска заједница нема никаквих проблема у Републици Српској, а у Козарцу су изградили све што су хтели - рекао је Додик.
Нагласио је да је говор имама Амира Махића био потпуно непотребан.
- То све говори о њему - јасан је Додик.

НЕВЕРОВАТНА РЕАКЦИЈА ОЦА ЗЛОСТАВЉАНЕ ДЕВОЈЧИЦЕ "Новости" сазнају: Није чак ни питао за дете
У ПРОСТОРИЈАМА Првог основног јавног тужилаштва у Београду саслушан је осумњичени Урош Пашајлић, који је осумњичен да је држао заточену ћеркицу од осам година у стану на Звездари.
30. 03. 2023. у 14:00

БОЈКОТУЈУ И ФАРБУ ЗА КОСУ: Наставља се срамна кампања Приштине против куповине српских производа на Косову и Метохији
НА Косову и Метохији наставља се кампања против куповине производа из Републике Србије и сада је, након спотова и протеста, покренут и сајт "Бојкото 860", који позива на бојкот српских производа.
30. 03. 2023. у 14:08

ЦЕЛА БИВША ЈУГА ГА ЗНА КАО ЖЕЉКА БЕБЕКА Ово је певачево право име: "Сви се изненаде кад ми виде документа"
ЛЕГЕНДА југословенске рок сцене и некадашњи члан састава Бијело дугме, Жељко Бебек, заправо носи мало другачије име од овог по ком је свима познат.
29. 03. 2023. у 13:06
Коментари (3)