УСПЕШНА ЛОВНА СЕЗОНА: Код Угљевика окупљено 330 ловаца

В митрић

29. 01. 2023. у 15:46

ТРАДИЦИОНАЛНО ловачко вече Удружења "Партизан" из Доње Трнове код Угљевика окупило је 330 ловаца, чији председник Чедо Лујановић каже да су ловци испунили овогодишњи план и да им је сезона била успјешна.

УСПЕШНА ЛОВНА СЕЗОНА: Код Угљевика окупљено 330 ловаца

фото:В.Митрић

- Све нас ловце окупила је љубав према лову а највише дружење које краси наше удружење-рекао је Лујановић. Ловачко удружење "Партизан" постоји више од четири деценије. Наше удружење броји 250 ловаца. Имамо четири секције а наше ловиште се простире на 4.700 хектара земље-навео је Лујановић.

У име председника Ловачког Савеза Републике Српске Саве Минића угљевичке ловце поздравио је секретар ЛС РС Живојин Лазић напоменувши да у Српској има више од 25.000 ловаца.

- Ловачки савез Републике Српске преузео је обавезу да заједно са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде Српске обезбеди део новца за подстицај ловачким удружењима. Следи комплетан преглед наоружања у Републици Српској а све у циљу безбедности ловаца- најавио је Лазић. У припреми је израда брошуре под називом  “Етика понашања ловца у лову” која ће бити достављена свим ловцима.

Лазић је истакао добру сарадњу са институцијама Републике Српске а посебно са Техничким ремонтом  Братунац /ТРБ/ који је даровао ловачку пушку младој ловкињи Милени Мићић из Доње Трнове.Мићићева има 25 година а ловством се бави непуне две године.

П је риређена и ловачка томбола чији је наградни фонд износио 8.000 КМ.Главну награду – ловачку пушку поклонио је начелник општине Василије Перић, који је оценио добром сарадњу са свим ловачким удружењима на подручју ове подмајевичке општине.

-Ловство је значајна привредна, туристичка и рекреативна делатност.Општина Угљевик је значајно укључена у ову ђелатност-рекао је Перић.Ловци се баве заштитом животне средине на чему смо им јако захвални.И даље ћемо им давати подршку и помоћ.

Две ловачке пушке срећним добитницима ловачке томболе је доделио представник ТРБ, те по једну пушку предедник Скупштине општине Угљевик Зоран Лазић и Ловачко удружење “Партизан” из Доње Трнове.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута