ВЕЋИ ИЗВОЗ И ПРИХОДИ, УЛАГАЊА У МЛАДОСТ И БУДУЋНОСТ: Дан и слава Републике Српске обележени и у Угљевику (ФОТО)

В митрић

09. 01. 2023. у 19:16

ПОВОДОМ Дана Републике Српске и Светог Стефана, крсне славе Републике Српске, у Угљевику је начелник Василије Перић приредио пријем за свештенство, привреднике, друштвене раднике, представнике месних заједница, политичких странака.

ВЕЋИ ИЗВОЗ И ПРИХОДИ, УЛАГАЊА У МЛАДОСТ И БУДУЋНОСТ: Дан и слава Републике Српске обележени и у Угљевику (ФОТО)

фото:В.МитрићДан

- Републику Српску, наше чедо највеће, изедрила је љубав и жеља за слободу српског рода - поручио је Перић, који је истакао позитивне резултате у претходном периоду у тој подмајевичкој општини и најавио даљи прогрес у свим сегментима. - Много тога је урађено у претходној години, упркос свим недаћама које је задесило цело друштво. Успели смо да задржимо позитивне резултате које краси наш крај и по чему смо препознатљиви са обе обале реке Дрине.

Угљевик је последње две године, према речима челника ове општине, остварио приходе веће за око милион КМ и за 54 одсто већи извоз када је реч о привреди.

-Урадили смо бројне пројекте које се тичу побољшања квалитета живота наших суграђана, подстицали смо привреду и пољопривреду, радили инфраструктурне пројекте, изградили пешачко-бициклистичку стазу поред корита реке Јање и много тога, а посебно у нашим дивним селима која су потпуно модернизована - подсетио је Перић.

Фестивал "Дани хармонике" који се одржава сваке године у Угљевику, је један  од највећих културних догађаја у Европи, нагласио је Перић, када ова општина угости највеће светске виртуозе хармонике.

- Сајам шљиве, воћних ракија и меда, као и сајам домаћих радиности су понос свих нас Угљевичана - додао је Перић. - Посебна пажња у Угљевику је брига о младим покољењима. Општина Угљевик финансира бесплатне школе спорта, фудбала, кошарке, пливања и свега онога када су наши најмлађи у питању. Имамо најнижу цену целодневног боравка деце у вртићу која је 95 КМ на месечно - рекао је Перић.

Претходно је делегација општине Угљевик заједно са члановима Општинске борачком организацијом положила венац на спомен-обележје погинулих борцима Војске Републике Српске.

- Наш подмајевички крај је дао више од 300 најбољих синова за њено стварање и слободу уз скоро троструко више рањених јунака. Њих и њихове породице никад не смемо да заборавимо. Њихове жртве створиле су јаке и снажне темеље Републици Српској. Наша подршка њима је свакодневна јер је то наша дужност и обавеза - закључио је Перић.

БОНУС ВИДЕО - "ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ": Снимак професора који у Тузима пева изазвао хаос на друштвеним мрежама


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Судбоносно Да у - болничкој соби: Несвакидашње венчање у Источном Сарајеву