ЂАЧКЕ ЕКСКУРЗИЈЕ ПОД ЛУПОМ! Ученици основних школа из Српске ове године имали неугодна искуства на путовањима
МАСОВНО оболевање од стомачних вируса приликом одласка на школе у природи и неадекватни услови смештаја у хотелима на екскурзији, проблеми су основаца из Српске приликом овогодишњих школских путовања, због чега Министарство просвете и културе РС тражи од школа и агенција да поведу више рачуна о организацији тих путовања.
Фото РТРС
На основу бројних сазнања и притужби родитеља ученика на услове боравка и путовања ученика у оквиру ђачких екскурзија и школа у природи, Министарство просвете упутило је допис свим школама да је неопходно веће ангажовање на обезбеђењу одговарајућих услова смештаја, исхране и боравка ученика на уговореним дестинацијама.
- Асоцијацији туристичких агенција РС указано је на неопходност строгог придржавања услова путовања и уговорених обавеза када је реч о екскурзијама и настави у природи за ђаке - кажу у ресорном министарству.
Родитељи деце основних школа из Приједора и Бањалуке који су имали највише неугодности од зараза стомачним вирусима у хотелу на Јахорини, до прљавих соба у једном хотелу у Новом Саду, кажу за "Новости" да неко мора сносити одговорност за све што се десило њиховој деци.
- Екскурзију у Нови Сад смо платили 420 марака, а нашу децу дочека прљава соба. Тражимо да се школе и агенције санкционишу за ове, мало је рећи, непријатности које су имала наша деца - поручују родитељи.
Мирослав Попржен, председник Актива директора бањалучких основних школа РС, каже да неугодности којe се дешавају на терену, поготово за прљаве собе, сноси хотелијер јер је задњи у ланцу организације екскурзије.
Он каже да је до школа да спроведе процедуре око екскурзија, а санкције за лошу услугу може једино да сноси агенција и да даље гања хотелијера.
- Можда би добро решење било да се код прављења уговора око екскурзија убаци и клаузула да уколико не буде све организовано како треба, одређени део новца се не плати агенцији, односно да агенција сноси одређене "пенале" због лоше услуге - истиче Попржен.
ГРЕШКА
ЗОРАН Прерадовић, директор туристичке агенције која је задужена за екскурзију основаца у Нови Сад, а где су они смештени у неочишћење собе, каже да је недопустиво да се то дешава.
- Нажалост, ученицима је грешком рецепционер дао собе које нису очишћене. Реаговали смо и собе су замењене. Жао нам је што је до овог дошло. До сада нисмо имали проблема са тим хотелом - каже Прерадовић.
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)