НЕМА РЕСТРИКТИВНИХ МЕРА РУСИЈИ: Не постоји одлука надлежног органа БиХ за увођење санкција
СРПСКИ члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да Председништво БиХ није разматрало увођење рестриктивних мера према Руској Федерацији, подсетивши да су друга два члана чак одбила да се о украјинској кризи уопште и расправља у Председништву.
Фото: В. Трипић
"Онда је потребно знати да у БиХ не постоји одлука надлежног органа за увођење рестриктивних мера према Руској Федерацији. Председништво БиХ је по Уставу надлежно за спољну политику БиХ, а не Савет министара, како покушава да сугерише бошњачки члан Председништва Шефик Џаферовић", истакао је Додик упитан да прокоментарише Џаферовићеву изјаву да тражи од Савјета министара да спроведе рестриктивне мере Москви.
Додик је нагласио да ће БиХ остати неутрална по питању сукоба у Украјини и то је став који се неће променити.
"Ми из Републике Српске сасвим сигурно нећемо мењати став по том питању", поручио је Додик.
Џаферовић је током данашњег састанка са амбасадорима ЕУ и чалницама групе Г-7 рекао да тражи од Савета министара да "спроведе своје обавезе и имплементира рестриктивне мере предвиђене актима ЕУ којима се БиХ званично придружила".
Овај захтев предсједавајући Предсједништва БиХ ће према Савету министара упутити и у писаној форми, саопштено је из Преседништва БиХ.
БОНУС ВИДЕО: ПРОФ. ДР МИЛОШ КОВИЋ У БАЊАЛУЦИ: Нико нема право да мења историју!
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)