ДРЖАВНИ РЕКОРДИ МАЛЕ СОФИЈЕ: Успех тринаестогодишње бијељинске спортисткиње на такмичењу у стрељаштву
СОФИЈА Ракић, тринаестогодишња Бијељинка, понос Семберије и РС, како је на пријему за њу истакао градоначелник Љубиша Петровић, на недавном такмичењу у оквиру 2. кола Премијер лиге БиХ у стрељаштву, у сениорској и јуниорској категорији освојила је убедљиво прво место у обе конкуренције и поставила нови сениорски и јуниорски државни рекорд.
Млада стрељачица
- Захваљујући преданом раду, талентуи резултатима које постиже, уверен сам да ће се за нашу Софију тек чути у регионалним и светским оквирима. Она је најбоља, не само у Републици Српској, него и у целој БиХ и зато су њени успеси толико велики и значајни - казао је Петровић.
Градска управа је Софију и новчано наградила, а помоћ у парама неће изостати ни за Стрељачки клуб ТРБ, чији је она члан.
Софија каже да је веома срећна због постигнутог успеха.
- Стрељаштво је веома захтеван спорт, имамо и физичке припреме, много тренирамо. Иако се овим спортом бавим тек нешто више од годину и по дана, успела сам да постигнем велики резултат што ме веома радује - задовољна је Ракићева и додаје да жељно ишчекује наредно велико такмичење, а то је јуниорски и светски куп.
У претходном периоду оборила је шест државних рекорда, била првак БиХ у јуниорској, кадетској и сениорској конкуренцији.
- Остварила сам и значајне резултате на турнирима у Смедереву и Београду. Ову годину започела сам добро - прво место заузела сам у сениорској и кадетској лиги, а прва сам и на државном првенству за сениоре - подсетила је успешна стрељачица.
АФИРМАЦИЈА СТРЕЉАШТВА
ГРАДОНАЧЕЛНИК Петровић је поручио да је у наредном периоду планирано да, у сарадњи са стрељачким савезима Републике Српске и Србије Бијељина буде домаћин такмичења у стрељаштву већег формата, да би се на тај начин стрељаштво још више афирмисало и анимирао што већи број младих људи да се укључе у спорт.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)