ПРЕМИНУО БОГДАН СУБОТИЋ: Први министар одбране Републике Српске умро у Новој Тополи
ГЕНЕРАЛ-мајор Војске Републике Српске и први министар одбране Републике Српске Богдан Суботић (81) преминуо је у Новој Тополи код Градишке.
Фото: Срна
Суботић је рођен 25. априла 1941. у градишком селу Турјак, преминуо је 7. јануара, а сахрањен је јуче на гробљу у Новој Тополи.
Службовао је у гарнизону Бањалука, учествовао је у рату од јула 1991. до јануара 1996. године као припадник Војске Републике Српске, те у Министарству одбране Републике Српске.
Током службе у ВРС обављао је дужности министара одбране Републике Српске (од 1992. до 1993.), главног инспектора ВРС (од 1993. до 1994.) и саветника председника Радована Караџића за безбедност и Шефа канцеларије за ордење Републике Српске (од 1994. до 1995).
Био је на челу државне комисије "Граница 94" за испитивање "недозвољене трговине, помагање непријатеља, подривање војне и одбрамбене моћи Републике Српске".
БОНУС ВИДЕО - СИЈА БАЊАЛУКА: Погледајте ватромет у Српској
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)