БОЖИЋ ПРОВЕСТИ У ДУХУ ПРАШТАЊА: Цвијановићева честитала празник верницима католичке вероисповести

С.М.

24. 12. 2021. у 12:50

ПРЕДСЕДНИЦА Републике Српске Жељка Цвијановић у божићној и новогодишњој честитки верницима католичке вероисповести изразила је најбоље жеље да предстојеће празничне дане проведу у духу јеванђељског праштања, у здрављу и духовном миру, а 2022. година да доносе напредак и стабилност.

БОЖИЋ ПРОВЕСТИ У ДУХУ ПРАШТАЊА: Цвијановићева честитала празник верницима католичке вероисповести

FOTO: Novosti

Цвијановићева је изразила жељу да празник Христовог рођења и радости оснажи веру у заједништво, међусобно поштовање и уважавање и подстакне на бригу о ближњима, а божићне поруке мира, љубави и наде у боље сутра да испуне срца и домове. Она је упутила искрене честитке надбискупу врхбосанском кардиналу Винку Пуљићу, бискупу бањалучком Фрањи Комарици, свештенству, редовништву и свим верницима католичке вероисповести у Републици Српској и БиХ, поздрављајући их радосним поздравом - "Честит Божић" и "Срећна Нова година".

- Поводом наступајућег Божића и Нове године, у име грађана Републике Српске и у своје име, Вама, бискупима, свештенству, редовништву, свима хришћанима у БиХ који празнују према грегоријанском календару, упућујем искрене честитке - наведено је у честитки.

Верници који поштују нови, греогријански календар сутра прослављају Божић - празник Христовог рођења. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕПЛАКАЛА САМ ЦЕЛУ НОЋ: Карлеуша у паници због приватних снимака и слика - Све смо претражили, преврнули... (ВИДЕО)