ЗВЕЦКАЊЕ ОРУЖЈЕМ: Жељко Комшић и Шефик Џаферовић размишљају о рату
САСТАНАК чланова Председништва БиХ Жељка Комшића и Шефика Џаферовића са представницима Удружења генерала БиХ доказ је да поново размишљају о рату, сматра савјетник српског члана Председништва БиХ Радован Ковачевић.
Фото Председништво БиХ
- Ту се не ради ни о каквим генералима БиХ, ради се о официрима бивше такозване Армије такозване Републике БиХ, једне војске која је постојала за време рата и била једна од три зараћене стране крвавог грађанског рата - рекао је Ковачевић за АТВ.
Он је подсетио да су они који су их позвали данас у Председништво БиХ били део тих формација.
Ковачевић је истакао да би то требало да виде сви и из међународне заједнице који константно оптужују Републику Српску, оптужују трећег члана Председништва БиХ да наводно изазива некакве сукобе и да је Република Српска наводно некаква претња по мир и стабилност.
- За разлику од оних који седе са некаквим, такозваним генералима, Милорад Додик се бави само тиме како да поштује Устав БиХ и како да БиХ врати у уставне оквира важећег Устава БиХ, притом наглашавајући да је мир кључна и најзначајнија вриједност за Републику Српску - рекао је Ковачевић.
Он истиче да је веома важно да се овакви Џаферовићеви и Комшићеви поступци најстроже казне, јер још једном, како је рекао, звецкају оружјем.
Два члана Председништва БиХ Жељко Комшић и Шефик Џаферовић састали су се данас са представницима Удружења генерала БиХ, који су том приликом навели да се у пуном капацитету стављају на располагање институцијама БиХ, односно Председништву, саопштено је из ове институције.
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (3)