ВИШКОВИЋ: Српска очекује подршку Светске банке
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је данас са шефом канцеларије Светске банке за БиХ и Црну Гору Кристофером Шелдоном.
ФОТО ВЛАДА РС
Током састанка размотрена је реализација више реформских пројеката који се проводе уз финансијску подршку Светске банке, као и оних који су тренутно у фази одобравања.
Вишковић је изразио задовољство досадашњом реализацијом реформи које се проводе уз подршку Светске банке, укључујући и значајну подршку здравственом сектору у сузбијању пандемије вируса корона, саопштено је из Владе.
Истовремено, премијер је нагласио да Српска очекује подршку Светске банке за низ већ кандидованих пројеката, и то за рехабилитацију више путних праваца, наставак подршке запошљавању, заштити од поплава и обнови водозаштитне инфраструктуре, као и више пројеката у области наводњавања и шумарства.
-С друге стране, шеф Канцеларије Светске банке пренио је спремност да се убрза провођење процедура у вези одобравања ових пројеката, како би већ договорени послови могли што пре да уђу у фазу реализације, наводи се у саопштењу.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)