ПОСЛЕ 40 ДАНА СТИГАО У БИЈЕЉИНУ: Хуманитарац из Крагујевца пешачи 900 километара за болесног Илију
КРАГУЈЕВАЧКИ хуманитарац Љубиша Шљивић је, после више од 40 дана пешачења, стигао у Бијељину.
Фото: В. Митрић
Овај Шумадинац пешачи од села Биљана, Доња код Задра у Хрватској, одакле је избегао у протеклом рату, до Крагујевца. Реч је момку који је са намером да помогне у прикупљању пара за лечење четворогодишњег дечака Илије Милановића, кренуо на пут дуг 900 километара.
Њега је примио градоначелник Бијељине Љубиша Петровић, који је истакао да му је част што је Бијељина угостила једног оваквог хуманитарца, пожеле о му срећу у његовом хуманом раду и обећао да ће се Бијељина одазвати акцији за помоћ малом Илији.
Љубиша Шљивић дипломирани је економиста, спортиста и хуманиста, а у Бијељини борави два дана, након чега наставља путовање према Крагујевцу.
БОНУС ВИДЕО - РОЂЕНА КАО ПРИНЦЕЗА, УМРЛА КАО СКРОМНА ЖЕНА: Српска краљица Марија је некада била узор народу
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (1)