ДОДИК О ДАНУ СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА: То је празник свих Срба, где год они живели

С. М.

14. 09. 2021. у 15:17

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је данас у Бањалуци да Дан српског јединства, слободе и националне заставе није само празник Републике Српске и Србије, већ свих Срба, где год они живе.

ДОДИК О ДАНУ СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА: То је празник свих Срба, где год они живели

Фото С. Мишљеновић

Додик је истакао да Дан националног јединства треба да одрази потребу за окупљањем око великих идеја и вредности које Срби као народ баштине, од историје, језика, писма, крсне славе и свега онога што чини спецификум српске заједнице, где год она била.

- Зато су се Српска и Србија договориле да 15. септембра обележавају овај датум и већ сутра наши парламенти ће први пут донети идентичан закон о заштити ћирилице, манифестујући тако причу о нашем јединству - нагласио је Додик.

Владе Српске и Србије одлучиле су да Дан српског јединства, слободе и националне заставе заједнички празнују 15. септембра, на дан када је пре 103 године у Првом светском рату пробијен Солунски фронт.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања