ДА СЕ ЗЛОЧИН НИКАДА НЕ ПОНОВИ: Студенти из Ниша обилазе српска стратишта у Српској, где су усташе мучки убијале наш народ
ГРУПА од 70 студената и пет професора, углавном са Департмана за историју Филозофског факултета из Ниша, али и са других студијских програма посетила је јаму Ржани До и спомен костурницу у селу Величани, где су у Другом светском рату мучки убијани Срби од стране усташа.
Фото: Д. Цураћ
Ради се о стручној екскурзији, заједничког програма филозофских факултета из Источног Сарајева и Ниша.
Лазар Димитријевић, студент четврте године на студијском програму историја, Филозофског факултета у Нишу, раније није имао прилику да дође на бројна српска стратишта широм Републике Српске.
- Ово је само додатни подстрек свима нама да радимо на изградњи јединства српског народа, јер време је да нестану све поделе у нашем народу, како би градили лепшу будућност, у којој се овакве ствари више никада неће поновити - рекао је Лазаревић.
Пре посете српским стратиштима у околини Требиња, студенти су посетили Стари Брод на Дрини, Српско војничко спомен-гробљу Мали Зејтинлик на Сокоцу, Сарајево, Мостар, Житомислић и Пребиловце.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)