ВИШКОВИЋ УПУТИО ТЕЛЕГРАМ САУЧЕШЋА: Са тугом и жаљењем примио сам вест о смрти пуковника Вукобрада

Novosti online

27. 08. 2021. у 20:14

ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић упутио је телеграм саучешћа породици поводом смрти пензионисаног пуковника Војске Републике Српске Јове Вукобрада, истакавши да је дао немерљив допринос одбрани српског народа и Републике Српске.

ВИШКОВИЋ УПУТИО ТЕЛЕГРАМ САУЧЕШЋА: Са тугом и жаљењем примио сам вест о смрти пуковника Вукобрада

Фото: Новости

Вишковић је навео да је са тугом и жаљењем примио сам вест о смрти пуковника Вукобрада, саопштено је из Бироа Владе за односе са јавношћу.

- Пуковник Јово Вукобрад остаће упамћен као велики човек и ратни командант, који је у најтежим тренуцима дао немерљив допринос одбрани српског народа и Републике Српске - навео је Вишковић у телеграму саучешћа.

Он је додао да је Вукобрадов одлазак огроман губитак за породицу, пријатеље и целу Републику Српску.

- Саосећајући у вашем болу, у име Владе Републике Српске и своје име, упућујем Вам изразе најдубљег саучешћа - навео је Вишковић.

Пуковник у пензији Јово Вукобрад, један од ратних команданата Друге крајишке бригаде, преминуо је јуче у Новом Саду у 81. години.

(РТРС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута