ВИШКОВИЋ НАЈАВИО: Од септембра пензије у Српској веће за два одсто
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић најавио је да ће од септембра пензије бити увећане за два одсто, односно укупно пет одсто од почетка године.
Фото: Новости
Вишковић је рекао да је лако израчунати колико ће износити дато повећање, с обзиром на то да се тренутно на месечном нивоу за исплату пензија обезбеђује 100 милиона КМ.
Премијер Српске је навео да су пензије од 2013. године, кроз редовна и ванредна усклађивања, увећане за око 34,5 одсто, те да се, захваљујући трезорском пословању, редовно исплаћају.
- Да ли је то мало или пуно, ја као председник Владе не желим о томе говорити. Понашам се у складу са тренутним могућностима, да пензије буду редовне и не буде кашњења код исплате - изјавио је Вишковић.
Вишковић је навео да су у ФБиХ од 2013. године повећане пензије свега 15 одсто и да је руководство Српске одговорно према својим грађанима.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)