СЕКИРОМ МАСАКРИРАО ЖЕНУ: Драган Тркуља (61) из Шипова оптужен за брутални злочин у породичној кући у Шипову

О. МАТАВУЉ

25. 08. 2021. у 06:08

ОКРУЖНО јавно тужилаштво Бањалука подигло је оптужницу против Драгана Тркуље (61) из Шипова због бруталног убиства своје супруге Снежане Тркуље (57), коју је убо ножем, а потом изударао секиром.

СЕКИРОМ МАСАКРИРАО ЖЕНУ: Драган Тркуља (61) из Шипова оптужен за брутални злочин у породичној кући у Шипову

Фото Д. Поздеровић

Злочин се догодио 30. маја у њихoвој породичној кући у Шипову, а терети се за тешко убиство.

- Осумњичени је око шест часова, у кући у Улици Милана Илића супрузи нанео више телесних повреда у пределу главе и тела употребом кухињског ножа и секире, што је довело до њене смрти - саопштило је бањалучко Тужилаштво.

Патрола је, на месту злочина, затекла стравичан призор. Тело измасакриране жене лежало је у кухињи, а под и зидови су били обливени крвљу.

- То је био заиста мучан призор. Крви је било посвуда, а у кући су пронађени бројни докази, као и секира којом је злочин почињен. Осумњичени се јесте пресвукао, али не делује да је на месту злочина било шта покушавао да сакрије или прикрије - испричао је извор из истраге.

Иначе, супружници су живели сами у кући и директних сведока и очевидаца злочина није било. Иза Снежане је остало четворо деце, три кћерке и син, који живе одовојено са својим породицама.

Према незваничним информацијама злочину је претходила свађа међу супружницима.

Иначе, то није био први пут да су се њих двоје сукобљавали, будући да је против Драгана Тркуље и раније била поднета пријава због насиља у породици.

Оптужница је прослеђена на потврђивање Окружном суду у Бањалуци. Уз оптужницу, тужилаштво је затражило и да се Тркуљи продужи притвор до окончања судског поступка.

Тркуља је током једног од рочишта за продужења притвора пред судом раније рекао како му је сваки дан све "теже и теже" због злочина који је починио, те да се "све више каје".

Пресвукао се и отишао у кафић

Подсетимо, Тркуља се након злочина очистио, пресвукао и отишао у кафић на бензинској пумпи где је попио пиће. Потом је сам отишао у Полицијску станицу у Шипову и пријавио злочин, рекавши дежурном полицајцу да је "убио жену".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)