РЕАКЦИЈА ВИШКОВИЋА НА НОВУ ОДЛУКУ ТУЖИЛАШТВА БИХ: Што је више притисака, одлучнији смо у одбрани РС!
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић је коментаришући предлог Тужилаштва БиХ за одређивање притвора Савчићу због његових иступа у јавности, рекао новинарима у Каштијељу код Шековића да "Савчић само ради свој посао, али изгледа и то некима смета у Сарајеву".
Радован Вишковић / Фото Д. Поздеровић
- Што се више из Сарајева појачава притисак на Републику Српску, то су сви у Српској одлучнији да је одбране и сачувају - поручио је данас председник Владе Републике Српске Радован Вишковић.
Он је оценио да ће се притисци на Републику Српску у наредном периоду сигурно све више појачавати, јер, каже, не престају готово 30 година, те наводи да није случајно да се на мети однедавно нашао и председник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић, пренеле су бањалучке "Независне новине".
- Генерал Савчић обавља своју функцију председника Борачке организације Републике Српске и редовно се одазива позивима Суда и Тужилаштва БиХ, па у чему је проблем? - упитао је Вишковић.
Он каже да Савчић, колико прати његове изјаве, никада није поменуо ни речи у вези са његовим предметом у правосудним институцијама.
Вишковић је нагласио да - ако они из Сарајева желе помирење или неки заједнички живот, онда то што раде није добро.
Рочиште у предмету против генерала Миломира Савчића заказано је за понедељак, 9. август, у 11.00 часова у Суду БиХ.
Препоручујемо
ПРЕДЛОГ О ПРИТВОРУ АПСОЛУТНО НЕОСНОВАН: Огласио се бранилац српског генерала Савчића
07. 08. 2021. у 12:21
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)