ПАРАСТОС У ШУШЊАРУ: Обележено 80 година од усташког злочина код Санског Моста
ПАРАСТОСОМ за убијене цивиле у месту Шушњар, у Општини Сански Мост, у Федерацији БиХ обележено је 80 година од усташког злочина, када је за само три дана на свиреп начин убијено око 5.500 Срба и 50 Јевреја.
Фото СРНА
Споменик на Шушњару код Санског Моста у ФБиХ је од националног значаја и непримерено је стање у каквом се налази, изјавио је министар борачко-инвалидске заштите РС Душко Милуновић.
- То показује какав је однос органа БиХ према овом стратишту, а и према стратишту у Гаревицама код Бихаћа - рекао је Милуновић.
Он је подсетио да су у Бихаћу, само код Гаревица, за неколико дана мучки побили око 14.000 људи, док су у Старом Броду на Дрини Францетићеве легије побиле 6.000 жена, деце и стараца.
- Градина нам је свима веома добро позната и једино је њу прошли систем препознао, али Пребиловци, Јадовно и бројна друга Јадовна су свесно стављени у заборав - нагласио је Милуновић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (2)