СЕЛУ У ПОХОДЕ: Културна сцена угљевика

В.Митрић

29. 07. 2021. у 19:13

У ОКВИРУ акције „Селу у походе“ угљевички Центар за културу промовисао је књигу „Врт“ аутора Драгана Марковића у Богутовом Селу, засеоку Вучијак на летњој сцени.

СЕЛУ У ПОХОДЕ: Културна сцена угљевика

Фото: В. М.

Марковић је рекао да је „Врт“ књига његових изабраних песама која обухвата поезију из петнаест дела.

 - Тих петнаест дела сам објавио у претходних 15 година и то је свеобухватно штиво у ком је заступњена моја поезија, све битно што сам у протеклих деценију и по стварао - рекао је Марковић који је родом из Костајника код Крупња у Србији.

Марковић је захвалио на гостопримству и сарадњи са свима који су учествовали у организацији ове књижевне вечери.

Песник из Србије је прочитао песму коју је посветио чувеном хирургу Миодрагу Лазићу из Ниша, хероју који је помагао српском народу  у одбрамбено-отаџбинском рату у Републици Српској а који је преминуо од последица корона вируса.

Марко Томић, домаћин књижевне вечери, рекао је да се гости промоцијом књиге напајају културом.

- Први пут се овде организује културно вече,  а у наредном периоду организоваћемо и друге садржаје из области културе - рекао је Томић.

Песник из Тобута код Лопара Слободан Јовић говорио је о поетском стваралаштву Драгана Марковића и о наградама које је овај пјесник добио у протеклом периоду а у забавном делу програма наступао је вокални солиста Саво Мирковић из Угљевика.

Директор угљевичког Центра за културу Предраг Вујевић изразио је задовољство јер се по први пут организује у оквиру акције „Селу у походе“ у природи и атмосфери арт кафеа.

 - До сада смо имали у оквиру ове акције позоришне представе, а вечерас је први пут организовано књижевно вече, уз присуство бројне публике - рекао је Вујевић.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ХЕРОЈИ! Када је сазнао шта су урадили, Владимир Путин је одмах урадио - ОВО! Хоће и лично да их види, што пре