ИЗ САРАЈЕВА ТРАЖЕ САНКЦИЈЕ ЗА СРПСКУ: Упутили захтев Инцку, затечени су брзом акцијом Срба
ПРЕДСЕДНИК Социјалдемократске партије БиХ (СДП) Нермин Никшић писао је високом представнику Валентину Инцку да ускрати примања свим функционерима "који учествују у блокади државних институција и да овласти заменике и помоћнике да обављају њихов посао", саопштено је данас из СДП.
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић/Депоситпхотос/Јутјуб/Н1
У писму Инцку, Никшић позива Инцка да донесе одлуку којом ће изабраним, именованим и запосленима у институцијама Босне и Херцеговине на свим нивоима, који одлуче свесно и намерно да бојкотују радне обавезе, бити ускраћено исплаћивање плата и доприноса, јер таквим поступањем, сматра Никшић, онемогућавају и спречавају функционисање институција система.
- Никшић је истакао да овакву одлуку сматра корисном јер верује да ће допринети брзој деблокади рада институција, с обзиром на искуства која показују да су поменутим групацијама лични интереси и бенефиције ипак приоритетни. Доношење овакве одлуке председник Никшић сматра нужним кораком и како би се обезбедило да наследник Инцка, Кристијан Шмит, првог радног дана не затекне стање потпуне блокада институција и непотребно продубљене политичке кризе - наводи се у саопштењу СДП-а.
Лидери политичких партија из Републике Српске закључили су у понедељак увече да српски представници у институцијама БиХ, односно Председништву, Савету министара и Парламенту БиХ не учествују у доношењу одлука.
Практично, то значи да се српски представници неће повући из институција, али да неће учествовати у раду и доносити одлуке док се не реши питање закона о забрани негирања геноцида у БиХ који је наметнуо одлазећи високи представник БиХ Валентин Инцко.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (13)