НЕВЕРОВАТНА НЕСРЕЋА У СОКОЦУ: Оклизнуо се о блатобран и у паду испалио хитац којим је усмртио пријатеља
МИРКО Ковачевић (51) из Сокоца ухапшен је због сумње да је хицем из пиштоља убио свог познаника Радомира Ђерића (62).
Фото: Д. Поздеровић
Први резултати истраге указују да се ради о несрећном случају, те да је Ковачевић под невероватним околностима, кроз џеп јакне, испалио хитац из пиштоља који је нажалост усмртио Ђерића с којим је у пријатељским односима.
Извор близак истрази каже да је Ковачевић јуче око 13 часова дошао код Ђерића у аутомеханичарску радионицу. Иначе се бави извлачењем дрва из шуме и код Ђерића је дошао да потражи део за трактор.
- Тражећи одговарајући део заједно су ишли из просторије и просторију. У једном тренутку Ковачевић је стао на блатобран аутомобила, који је стајао на поду, а затим се спотакнуо и кренуо да пада. За појасом је имао пиштољ који је у паду опалио и метак је погодио несрећног Ђерића - каже извор близак истрази.
Он каже да је пиштољ вероватно опалио када се Ковачевић, у паду, рефлексно ухватио за џеп од јакне. У радионици се налазио и Ђерићев син, па су њих двојица заједно Радомира ставили у аутомобил и одвезли у Хитну помоћ. Нажалост подлегао је услед задобијених повреда.
У полицији сазнајемо да Ковачевић није имао дозволу за пиштољ, па му се поред убиства на терет ставља и кривично дело недозвољене производње и промета оружја.
- Због природе посла којим се бави Ковачевић каже да је увек уза се носио пиштољ. Наиме, боравком у шуми често му се дешавало да наиђе на вукове и дивље животиње па је пиштољ носио због личне сигурности - појашњава извор из истраге.
Ковачевић је јуче саслушан у присуству браниоца и истражиоцима је дао детаљну изјаву у којој је признао дело и објаснио околности под којима се све одиграло. Како сазнајемо изјава се подудара са изјавом коју је дао Ђерићев син.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)