"ТРОН" ПРЕД ПУБЛИКОМ У ТАЈАНУ: Изложба уметника Павела Суровог у провинцији Шандонг у Кини
ОВЕНЧАНА многим наградама, колекција модних фотографија "Трон", Павела Суровог, из Кисача, нашла се и пред публиком у кинсеком граду Тајану, у провинцији Шандонг.
ФОТО:Приватна архива
ФОТО:Приватна архива
Србија је први свеобухватни стратешки партнер Кине у централној и источној Европи, а две земље имају дубоко гвоздено пријатељство. Надамо се да ће ове две школе искористити овај догађај као полазну тачку за заједничку изградњу „моста културне размене“ и промовисање кинеске и српске традиционалне уметности у учионицама две школе. ФОТО:Приватна архива
Догађај којим је донесена врхунска уметност у галерију на нашем Шандонг пољопривредном универзитету јача уметничку размену између Кине и Србије.
Ленг Чангђијан, заменик секретара партијског комитета и председник школе, посетио је изложбу „Трон" фотографа Павела Суровог. Он је том приликом рекао да је изложба фотографија „Трон” важан је носилац културне размене између Кине и Србије, пружајући професорима и ученицима међукултурално естетско искуство. Ученици, како је рекао, треба да дубоко осете културни шарм различитих националности, да истраже дубоке конотације иза дела и инспиришу дубље уметничко разумевање и креативни дух.
- Морамо да консолидујемо нашу професионалну основу, да се фокусирамо на одређене области и да наставимо да се дубље упуштамо у њих како бисмо постигли напредак и иновације у уметничком изражавању - истакао је Чангђијан. - Морамо извлачити закључке из других ситуација, учити из предности других, наследити и развијати традиционалну културу кинеске нације, и користити моћ уметничког дизајна за стварање одличних уметничких дела са националним стилом. Подразумева се да је изложба фотографија „Трон“ – уметника Павела Суровог један од важних садржаја ове активности размене уметности између Кине и Србије
- Овакав срдачан дочек и бригу о гостима још нигде нисам доживео у свету -преноси утиске Сурови. - Ова посета и изложба за мене доприноси јачању две братске провинције АП Војводине и Шандонг провинције, као и два града Новог Сада и Тајана. Повезивање и продубљивање сарадње је то најважније у јачању челичног пријатељства. Зато мудра политика Александра Вучића да се приступи кинеској иницијативи председника Си Ђинпинга "Појасу свиле" доноси плодове сарадње у свакодневном животу и приближава два народа.
ФОТО:Приватна архива
Сви из Тајана, каже Сурови, долазе организовано да виде изложбу о народним ношњима и то је јако значајно да се допре до што већег броја публике и да се две државе упознају преко културног наслеђа.
- Такође, предава сам о стиловима у графичком дизајну на College of arts у Тајану и одушевио професоре и студенте факултета уметности. Постао сам гостујући професор. Стварно су били прави домаћини на Шандонг пољопривредном универзитету. Пропутовао сам скоро цео свет а срце сам нашао у Тајану у Шандонг провинцији - изјавио је српски уметник Павел Сурови.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)