СРЕТЕЊЕ И У КАНУ: Наши најмлађи сународници обележили Дан државности (ФОТО)

Јелена Стојковић
Јелена Стојковић

16. 02. 2024. у 17:30

ПЕСНИК Љубивоје Ршумовић је пре 67 година у својој чувеној песми "Домовина се брани лепотом", казао да се домовина брани књигом и песмом, чашћу и знањем, и лепим васпитањем.

СРЕТЕЊЕ И У КАНУ: Наши најмлађи сународници обележили Дан државности (ФОТО)

Фото: Приватна архива

За оне који живе, раде и стасавају у расејању, ове речи звуче много јаче, осећају их много ближе, јер су далеко од отаџбине коју у срцу носе и воле целим својим бићем.

Ученици српске допунске школе из Кана, обележили су пригодно Дан државности Србије у просторијама културног центра "Рангин", у овом француском граду. Тиме су показали повезаност са матицом и истанчан осећај за своју историју и традицију.

Фото: Приватна архива

Српски малишани у Кану

- Важно је да се сачувају и одрже традиција, језик и култура. Битно је да пробудимо радозналост наших најмлађих, да их подстакнемо на развијање и неговање патриотизма што је изузетно важно за нашу заједницу и будућност српске државе - каже за "Новости" учитељица Тања Милосављевић. 

Сличног је мишљења и Брано Бабић, председник удружења "Балкан Азур", у чијим просторијама ради ова школа.

Фото: Приватна архива

Дечји цртежи поводом Сретења

- Овакве организације имају доживотан утицај на нашу дечицу, сасвим сам сигуран. Овом приликом, удружење је даривало ђаке слаткишима и симболима Републике Србије - каже нам Бабић. 

Тања Милосављевић каже да се труди да објасни малишанима у српској школи да су ученост и култура оно што им је неопходно да Србију представљају својим пријатељима Французима, достојанствено, храбро и постојано, али и свугде у свету. Без тога, нема истинског напретка целог српског рода.

Фото: Приватна архива

Учитељица Тања Милосављевић

Српска допунска школа у Кану је основана недавно у сарадњи са Министарством просвете Србије и Амбасадом наше земље у Паризу. Осим удружења "Балкан Азур" на чију иницијативу је и основана школа, велики пријатељ школе је и Удружење "Деца Јасеновца" из Париза, на челу са Давидом Јаковљевићем, потпредседником Савеза Срба Француске. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника