РЕФОРМА ТОРТА: Уживајте у дивном укусу овог посебног десерта
Реформа торта је позната по сочним корама од ораха и богатом крему од жуманаца и чоколаде.
Foto: Shutterstock
Састојци:
за коре:
- беланаца 12
- шећер 12 кашика
- брашно 2 кашике
- уље 2 кашике
- млевени ораси 24 кашике (око 300 г)
за фил:
- жуманца 12
- јаје 1
- шећер 13 кашика
- чоколада за кување 200 г
- маслац 125 г
- маргарин 125 г
- ванилин шећер 1 кесица
Припрема:
Умутити 6 беланаца са 6 кашика шећера, додати кашику брашна, кашику уља и 12 кашика млевених ораха. Лагано измешати варјачом. Усути у плех (35 x 25 цм), подмазан или обложен папиром за печење. Пећи 20 минута у рерни загрејаној на 180 Ц. На исти начин направити још једну кору. Кад се охладе, исећи уздуж, од једне се добију две, 35 x 12,5 цм.
Жуманца и 1 јаје добро умутити са шећером и ванилин шећером, сипати у шерпу и кувати на пари око 15 минута, уз непрестано мешање. Пред крај кувања, кад варјача већ почне да оставља траг по дну шерпе, додати чоколаду за кување и мешати да се отопи. Маслац и маргарин умутити, па измиксати са добро охлађеним филом.
На тацну ставити кору, преко фил (четвртину укупне количине), опет кору, па фил... 4 коре, 4 реда фила. Торту филом завршити и украсити је. Уживајте у укусу!
(superrecepti)
Препоручујемо
ТОРТА СА ГРИЗОМ, ПУДИНГОМ И ПИШКОТАМА: Кремаста, јефтина, не пече се
01. 04. 2025. у 13:00
ЛОАРА ТОРТА: Посластица јединственог рецепта, фантастичног укуса
13. 03. 2025. у 15:00
РЕЦЕПТ ЗА ВАСИНУ ТОРТУ: Нема лепше, ни укусније торте - ненадмашна је (ВИДЕО)
24. 03. 2025. у 11:30
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)