РЕЦЕПТ КОЈИ ОСВАЈА: Јагњетина у кремастом јогурт сосу
Сочна јагњетина у богатом, кремастом сосу од јогурта и јаја прави је избор за породични ручак који мирише на традицију. Ово јело из рерне осваја једноставном припремом и пуним укусом, а резултат је увек савршено запечен и неодољив.
ФОТО: Novosti
Састојци:
- јагњеће месо
- 3 кутлаче јогурта
- 3 јаја
- око 1,2 л бујона (од кувања меса)
- 4 кашике брашна
- путер
- со
- бели лук
- црни бибер
Припрема:
Јагњеће месо кувајте у води са мало соли док не омекша. Када је скувано, извадите га и поређајте у плех. Сачувајте бујон (око 1,2 л). У посуди умутите јаја и брашно, додајте јогурт, ситно сецкани бели лук и бибер. Постепено додајте топао бујон уз стално мешање да добијете уједначену смесу. Смесу кратко кувајте на шпорету док се благо не згусне. Прелијте преко меса, додајте комадиће путера. Пеците у рерни на 200°C док не добије златно-жуту корицу.
Пријатно!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)