ПИЛЕЋЕ ЋУФТЕ СА ЊОКАМА: Идеалан ручак ако вам се једе нешто укусно
Пилеће ћуфте са њокама праве се у ароматичном белом сосу и додатно посипају качкаваљем.
Foto: Shutterstock
Састојци:
- 450 г млевене пилетине
- 240 г презли
- 1 велико јаје
- 1 кашичица мешавине биљних зачина
- 1 кашичица соли, или по потреби
- 1/2 кашичице бибера
- 1/2 кашичице белог лука у праху
- 240 г парадајза, исецканог
- 50 г ситно наренданог качкаваља, плус за сервирање
- 1/2 малог жутог лука, ситно исецканог
- 4 чена белог лука, ситно исецкана
- 240 мл пилећег бујона
- 120 мл сувог белог вина
- 500 г њоки
- 700 г беби спанаћа
- 120 мл павлаке за кување
Припрема:
Како бисте направили пилеће ћуфте, у посуди рукама помешајте млевену пилетину, презле, јаје, мешавину зачинског биља, со, бибер, бели лук у праху, 120 г парадајза и 120 г качкаваља. Направите од смесе 18 ћуфти. Пропржите их на тигању на мало уља, док не порумене.
У лонац убаците лук, бели лук, бујон, вино и мало уља, па зачините сољу. Убаците ћуфте и кувајте 1 сат. Након тога пребаците ћуфте у плех обложен фолијом и пеците их у рерни око 8 минута, док не постану златнобраон боје.
Убаците њоке и преостали парадајз у лонац у коме сте кували ћуфте и промешајте да се све сједини. Покријте и кувајте док њоке не омекшају, око 20 минута. Умешајте спанаћ, павлаку за кување и качкаваљ.
У међувремену извадите ћуфте из рерне и вратите их у лонац. Покријте и кувајте док спанаћ не усахне, још око 5 минута. Поделити њоке и ћуфте у чиније. Поспите са још качкаваља.
(stvarukusa)
Препоручујемо
НЕОПИСИВО ДОБАР РУЧАК: Пилетина са кикирикијем и пиринчем
23. 12. 2024. у 11:49Новости онлине
ТРАДИЦИОНАЛНЕ ПУЊЕНЕ ПАПРИКЕ: Једно од омиљених домаћих јела
10. 01. 2025. у 09:00Новости онлине
РЕЦЕПТ ЗА НАЈКРЕМАСТИЈИ СПАНАЋ: Овако ће бити укусан и онима који га не воле
09. 01. 2025. у 11:03Новости онлине
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)